Ocena kompetencji migrantów w opiece nad osobami starszymi (AMICO)

Czas realizacji projektu: 1 październik 2012 r – 30 wrzesień 2014 r.

Celem projektu jest opracowanie kwestionariusza oceny na portalu internetowym umożliwiającego sprawdzenie własnych kompetencji i umiejętności zawodowych osób sprawujących opiekę lub chcących podjąć się opieki nad osobami starszymi. Projekt jest kontynuacją projektu IQEA evolution, w ramach którego opracowano standardy nauczania zawodu opiekuna osób starszych. Narzędzie powstanie we współpracy z siedmioma organizacjami z pięciu krajów europejskich – Niemec, Włoch, Rumunii, Bułgarii i Polski. Dostępne w kilku językach będzie mogło być wykorzystane w krajach europejskich zarówno przez osoby fizyczne, jak też przez pracodawców, instytucje i organizacje zajmujące się opieką nad osobami starszymi, ośrodki kształcenia, agencje i urzędy zatrudnienia.

Partnerzy w Projekcie:

berami berufliche Integration e.V. , Niemcy – lider projektu